TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Ksawery Stanisławski - Marek Ślosarski

fot. Artrama Data publikacji: 2014-09-30

Profesor medycyny - wpływowy i niezwykle ceniony w środowisku. Aktualnie na stanowisku dyrektora szpitala w Leśnej Górze. Ojciec Jana Stanisławskiego, który zmarł niedawno postrzelony przez bandytę.

Stanisławski jest pewny siebie, autorytarny i lubi towarzystwo atrakcyjnych kobiet… W pracy – jako nowy szef szpitala – skupia się za to wyłącznie na własnej karierze oraz finansach i często zapomina, że jest także lekarzem i najważniejsza powinna być dla niego walka o życie i zdrowie chorych.

Za życia syna profesor próbował kierować jego karierą i to właśnie on załatwił mu pracę w Leśnej Górze. A po śmierci Jana prowadzi w szpitalu prywatną „vendettę”. Stanisławski uznał, że za tragedię, do której doszło w szpitalu, odpowiadają cztery osoby: Falkowicz i Krajewski – którzy rannego operowali - oraz doktor Consalida i dyrektor Tretter, którzy byli odpowiedzialni za ewakuację placówki i współpracę z policją, ale nie zapewnili Janowi bezpieczeństwa. Po ataku bandytów profesor zjawił się w szpitalu, by przeprowadzić kontrolę. I w końcu zmusił dwójkę ze swoich „wrogów” do odejścia z pracy. Jego konflikt z Falkowiczem, Krajewskim i Tretterem nadal jednak trwa – co utrudnia lekarzom skuteczne pomaganie pacjentom.

REKLAMA