TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Przemek Zapała - Marcin Rogacewicz

Przemek Zapała Data publikacji: 2015-09-29

Ordynator chirurgii. Przyrodni brat Hany Goldberg, ojciec Franciszki.

Szlachetny przystojniak zakochany w motocyklach. Rozważny i romantyczny, w wolnych chwilach gra na gitarze.

Studiował razem z Agatą oraz Wiktorią - w której był szaleńczo zakochany. W końcu jednak oboje się rozstali, ale do dziś są najlepszymi przyjaciółmi. A kolejną miłość odebrała Przemkowi śmiertelna choroba. Jego ukochana – Ludmiła - była pacjentką Falkowicza, a Zapała - zaślepiony przez ból - chciał po jej utracie zemścić się na profesorze, którego do tej pory obwinia o to, że przysporzył jej cierpień.

W trudnych życiowych momentach do niedawna zawsze wspierała młodego lekarza przyrodnia siostra Hana - o której istnieniu dowiedział się już jako dorosły.

Kilka lat temu Zapała chciał też wyjechać na kilka miesięcy na misję do Afryki - i tak poznał Zuzę, lekarkę z wojska, z którą wdał się w namiętny romans. W końcu chirurg postanowił jednak zostać w kraju - gdy dowiedział się, że dziewczyna, z którą spędził zaledwie jedną noc (stażystka Ola), zaszła w ciążę. Od razu otoczył przyszłą matkę opieką i nawet zaproponował jej ślub. Oboje też razem zamieszkali, jeszcze przed urodzeniem dziecka. Gdy mała Frania przyszła na świat sprawy się skomplikowały – aż w końcu młodzi rodzice się rozstali. Dzisiaj jednak Ola i Przemek znów są razem i wspólnie z dziećmi – Franią oraz Jankiem (synem tragicznie zmarłego Janka Stanisławskiego) - tworzą szczęśliwą rodzinę...

REKLAMA