TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Katarzyna Orłowska - Magdalena Czerwińska

Katarzyna Orłowska Data publikacji: 2015-09-29

Lekarka z SOR-u, która zaczęła w Leśnej Górze pracę na chirurgii. Doktor Zapała szybko jednak zorientował się, że przez kilka lat nie miała kontaktu z zawodem i przez brak doświadczenia może zagrażać pacjentom. Była koleżanka ze studiów Agaty Woźnickiej.

Kasia jest pełna empatii i gotowa walczyć o zdrowie każdego pacjenta – nawet ryzykując dalszą karierę. Po trudnych przejściach stara się pomagać osobom, które podobnie doświadczył los i jako wolontariuszka pomaga w schronisku dla kobiet.

Na studiach Orłowska była prawdziwą gwiazdą – świetnie zdawała egzaminy i wszyscy wróżyli jej szybką karierę. Podczas jednego z dyżurów, pod wpływem przemęczenia, Orłowska popełniła jednak drobny błąd – który doprowadził do śmierci jej brata. Załamana, lekarka zaczęła mieć psychiczne problemy, wpadła w alkoholizm, odeszła z pracy i żyła na marginesie... Dziewczynę uratowała jednak Agata Woźnicka – która po przypadkowym spotkaniu zabrała Kasię do szpitala i nakłoniła, by na nowo zaczęła walczyć o swoją przyszłość. W efekcie Orłowska zerwała z nałogiem, stanęła na nogi i w końcu zdobyła nawet etat w Leśnej Górze – gdy w CV „przemilczała” swoje problemy z ostatnich lat. Agata z pracy z dawną znajomą wcale jednak się nie cieszy – bo nie wierzy, że dziewczyna pozostanie trzeźwa. Dużo sympatii nowej koleżance okazują za to Tretter oraz Jasiek „Góral”.

REKLAMA