TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

sezon 14

Odcinek 526

Odcinek 526

Premiera: 2013-05-22
Falkowicz dostaje propozycję przeprowadzenia skomplikowanej operacji w Lesznie. Zachęca Wiktorię, aby towarzyszyła mu w charakterze asystentki. Consalida przyjmuje jego wyzwanie. W trakcie zabiegu wykazuje się swoimi umiejętnościami. Profesor przypisuje jej uratowanie pacjentki. Po gratulacjach i toaście, Wiki wymyka się na basen. Wkrótce przyłącza się do niej Falkowicz. Wieczorem jedzą kolację w jego apartamencie. W pewnym momencie Andrzej przyciąga Wiktorię do siebie i prawie dochodzi do pocałunku... Po obejrzeniu wyników badań Włodka, Przemek zamierza odesłać go do szpitala neurochirurgicznego. Adam nalega, aby wezwać na konsultację Dorotę. Wspólnie z nią podejmuje decyzję o operacji pacjenta. Przemkowi nie podoba się samowola Krajewskiego. Zgodnie z jego przewidywaniami w trakcie zabiegu występują komplikacje... Elżbieta dopytuje lekarzy, czy po operacji jej mąż będzie sprawny seksualnie. Włodek wyznaje, że żona nie daje mu chwili wytchnienia - kochali się nawet na huśtawce, co zakończyło się wypadkiem. To zwierzenie rozbudza wyobraźnię Adama. W pokoju lekarskim zaczyna całować Dorotę. A po chwili dostaje pięścią w twarz od Marka... Paula zjawia się w szpitalu twierdząc, że została pobita przez ojca i wyrzucona z domu. Piotr podejrzewa, że kłamie chcąc wykorzystać Hanę. Zabiera ją na swój oddział, aby mieć na nią oko. Hana ma mu za złe, że ingeruje w sprawy jej pacjentki. Poruszona sytuacją Pauli, zaopatruje ją w przybory toaletowe, jedzenie, oddaje jej swoje ubrania. Piotr próbuje uświadomić Hanie, że traci rozsądek. Udaje mu się zdemaskować Paulę...  
Odcinek 525

Odcinek 525

Premiera: 2013-05-15
Przemek angażuje Olę do pomocy przy reanimacji młodego chłopaka. Udaje się im przywrócić Maćka do życia, jednak nadal nie znają przyczyny jego zaburzeń. Ola drąży temat – dowiaduje się, że pacjent hoduje egzotyczne zwierzęta. W końcu odkrywa, że został ukąszony przez pająka. Jednocześnie Przemek zdobywa tą samą informację. Jest zmartwiony, że nie zdążą zdobyć surowicy. Ola ma dobrą wiadomość - surowica została wcześniej sprowadzona dla kolegi Maćka do jednego z pobliskich szpitali. Przemek zauważa, że ich współpraca dobrze się układa. Ola uspokaja, że nie musi czuć się zobowiązany po tym, co między nimi zaszło - łączy ich tylko praca. Adam, wytrącony z równowagi tajemniczym telefonem, nie może skupić się w trakcie operacji. Jednak nie pozwala Wiktorii przejąć inicjatywy. Gdy powoduje silny krwotok, Wiki kończy zabieg ratując życie pacjentowi. Adam przeprasza ją za swoje zachowanie, przyznaje  że dają o sobie znać błędy popełnione w przeszłości. Falkowicz daje Wandzie kolejną dawkę leku. Wiktoria zauważa na jego biurku dokumentację choroby matki i domaga się wyjaśnień. On uspokaja, że próbuje pomóc – jednocześnie stwierdza, że Wanda nie kwalifikuje się do operacji. Wiktoria jest rozczarowana, że profesor nie daje jej nadziei na wyleczenie matki. Wybucha złością, gdy Falkowicz próbuje ją przytulić w geście pocieszenia. Paula jest arogancka w stosunku do Hany – zarzuca, że troszczy się o nią tylko ze względu na dziecko. Ich rozmowę słyszy Piotr – jest zaniepokojony adopcyjnymi planami Hany...
Odcinek 524

Odcinek 524

Premiera: 2013-05-08
Hana zauważa ślady po nieudanej aborcji u młodej pacjentki. Kiedy Paula prosi o usunięcie ciąży, lekarka wybucha gniewem. Po zabiegu dziewczyna jest rozczarowana, że lekarze uratowali jej dziecko. W trakcie USG Hana podsuwa Pauli pomysł adopcji ze wskazaniem - sama chce adoptować jej dziecko. Piotr próbuje wesprzeć Hanę – zdaje sobie sprawę, że przypadek Pauli dużo ją kosztuje. Po raz kolejny wyznaje jej miłość i proponuje, żeby znowu byli razem... Wanda szuka córki w niewłaściwym szpitalu. Spanikowana dzwoni do Wiktorii. Falkowicz oferuje, że pojedzie po nią swoim samochodem. Po drodze Consalida wyznaje, że cierpi na demencję miażdżycową. Profesor proponuje jej leczenie w ramach grantu. Zdesperowana kobieta zgadza się przyjmować jego leki i zachować to w ścisłej tajemnicy. W końcu przyznaje się córce do choroby – Wiki jest zszokowana, że wkrótce może na zawsze utracić kontakt z matką. Lena namawia Witka na udział w terapii małżeńskiej. Podczas sesji Latoszek jest spięty i rozdrażniony - nie widzi sensu w zwierzaniu się obcej osobie. Wpada na pomysł powrotu do nieudanej kolacji we dwoje. W drodze do restauracji Latoszkom psuje się samochód. Na dodatek Lena nie może znaleźć pierścionka, który dostała od męża. Gdy atmosfera staje się gęsta i w powietrzu wisi kłótnia, Witek namiętnie całuje Lenę... Szymon zaprasza Hanę na randkę. Piotr jest zazdrosny, gdy ukochana daje mu do zrozumienia, że jest zainteresowana Drylem.
Odcinek 522

Odcinek 522

Premiera: 2013-04-24
Agata ma wyrzuty sumienia po nocy spędzonej z Latoszkiem. Tym większe, gdy Lena przeprasza ją za niesłuszne posądzenia o romansowanie z Witkiem. Wiktoria próbuje wyperswadować jej pomysł wyjazdu z Leśnej Góry, wtedy Agata zdradza przyjaciółce z jakiego powodu chce uciec. Nieświadoma niczego Lena wyznaje mężowi miłość i prosi, aby wrócił do domu. Monie udało się zajść w upragnioną ciążę. Niestety badanie kontrolne wykazuje, że ciąża jest zagrożona. Hana angażuje się emocjonalnie w jej sytuację – obiecuje walczyć o dziecko Mony, jak o własne. Zajęty operacją Gawryło zapomina, że miał odebrać córkę z przedszkola i zrobić zakupy. Magda zarzuca mu, że jest nieodpowiedzialnym ojcem i mężem. Tego dla Piotra jest za dużo – przypomina, że ich umowa dotyczyła tylko opieki nad Tosią. W tej sytuacji Magda postanawia wyprowadzić się – nie będzie dłużej żebrać o jego uczucia. Konica przyjmuje do szpitala kobietę z przepukliną pępkową po upadku ze ścianki wspinaczkowej. Gawryło i Van Graaf decydują się operować Renatę mimo przeciwwskazań. Po wybudzeniu dochodzi do zaburzeń krążenia – konieczna jest kolejna operacja. Przez cały czas Renacie towarzyszy Wojtek. Ona wiąże nadzieje z Leo, którego poznała na portalu randkowym. Wojtek nie kryje niechęci do rywala, kiedy razem czekają przed salą operacyjną. Hana próbuje odsłuchać odnalezione przez Szymona nagranie z sesji terapeutycznej Jamesa. Słowa męża o miłości do niej sprawiają jej ból. Czuje się oszukana i dwukrotnie porzucona przez niego. Po tych przeżyciach jest opryskliwa dla Piotra. Później spontanicznie umawia się z Szymonem na randkę. Van Graaf dzwoni do Hany z pokładu samolotu, prosząc o instrukcje, jak powstrzymać poród u Bożenki. Dziecko przychodzi na świat tuż po wylądowaniu w Amsterdamie.
Odcinek 521

Odcinek 521

Premiera: 2013-04-17
Latoszek nocuje u Konicy. Jest zły na żonę, że nie daje mu szansy na wyjaśnienie nieporozumienia. Zakupy z Haną nie poprawiają samopoczucia Leny - sukienka, którą przymierza przypomina jej o braku piersi. Hana zaciąga przyjaciółkę do kliniki chirurgii plastycznej. Jednak rozmowa o rekonstrukcji piersi okazuje się dla niej zbyt bolesna. Później Lena przyznaje, że stała się zazdrosna o Witka, bo nie czuje się pełnowartościową kobietą. Teraz zrozumiała, że była wobec niego niesprawiedliwa. Ola, zniechęcona początkowym niepowodzeniem, zwleka z powrotem na staż. W barze, gdzie chwilowo dorabia, udziela pomocy mężczyźnie, który dostał zawału. Fachowo wykonuje masaż serca do czasu przyjazdu pogotowia. Dyżurujący w karetce Przemek zabiera Olę ze sobą do szpitala.   Agata podejrzewa boreliozę u pacjenta, ale testy wychodzą ujemnie. Kiedy Zbigniew  przyznaje, że ukąsił go kleszcz, Latoszek drąży temat. Dowiaduje się od Leny, że istnieje bakteria, która może oszukać testy.   W szpitalu pojawia się Paweł – jego nieoczekiwana wizyta wytrąca Agatę z równowagi. Były mąż  wyznaje, że nadal ją kocha i natarczywie prosi o drugą szansę. Z pomocą przychodzi Agacie Latoszek. Kiedy następnego dnia Woźnicka znajduje w pokoju lekarskim swoje zdjęcia z Pawłem z okresu szczęśliwego małżeństwa, przerażona ucieka do sali rehabilitacyjnej. Tam Latoszek próbuje pocieszyć zapłakaną przyjaciółkę. Przytula ją i wtedy sytuacja wymyka się spod kontroli.
REKLAMA