TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Przemilczenie… czy kłamstwo?

Przemilczenie… czy kłamstwo? Data publikacji: 2017-03-30

W kolejnym odcinku „Na dobre i na złe” (numer 671) Ewa – pacjentka Sary i Adama – zacznie walkę z rakiem… A doktor Mandel znów będzie miała dla niej złą wiadomość.

Badania wykażą, że dziecko chorej ma wadę serca: ubytek przegrody międzykomorowej. Sara ukryje jednak przed Ewą prawdę – i diagnozę przekaże jedynie Krajewskiemu.
- Mało, że Ewa ma coraz gorszą morfologię, to jeszcze układ krążenia dziecka jest upośledzony! Maluch jest niedotleniony... a pomiary w USG wykazują, że jest znacznie mniejszy niż powinien.
- Ale ta wada, to nie w związku…
- Nie. To wada wrodzona. Na razie ubytek nie jest duży, ale nie ma gwarancji, że się nie powiększy. Co robimy?
- Jak to, co? Będziemy kontynuować podawanie chemii i monitorować dziecko.
- Nie o to pytam. Mówimy jej czy nie?
- Musimy…
- Jak powiemy, przerwie leczenie... Wiesz, co to znaczy? Może nie ma co jej straszyć? W około 20 procentach przypadków dochodzi do samoistnego zamknięcia przegrody w ciągu 6 miesięcy…
- To dorosła osoba! Musi wiedzieć, musi mieć wybór... Nie możemy za nią decydować!
Adam – zaskoczony – spojrzy na koleżankę… bo wcześniej nigdy nie pomyślał o tym, by okłamać pacjenta, bez względu na diagnozę. Jednak Sara, dla dobra przyjaciółki, będzie gotowa nawet złamać prawo…

Czy lekarka odzyska w końcu rozsądek – i wyzna Ewie, że jej dziecko jest chore? Emisja odcinka numer 671 już 26 kwietnia, punktualnie o godz. 20:40... zobacz koniecznie!

REKLAMA