TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Pokonać śmierć

Pokonać śmierć Data publikacji: 2017-11-14

W 688 odcinku „Na dobre i na złe” do szpitala powróci Ewa (w tej roli: Edyta Olszówka) – pacjentka Sary, która jest chora na nowotwór i spodziewa się dziecka. A doktor Mandel nie będzie miała dla niej dobrych wiadomości.

Badania wykażą, że konieczne jest cesarskie cięcie, bo u dziecka niebezpiecznie spadło tętno. I Sara uzna, że w trakcie tej samej operacji chora powinna mieć wyciętą macicę – bo tylko dzięki temu ma szansę na pokonanie raka.
- Konsultowałam się z doktorem Krajewskim. Uważa, że powinniśmy od razu usunąć macicę...

Ewa na kolejny zabieg jednak się nie zgodzi. Gotowa na wszystko, by choć raz wziąć córkę w ramiona... nawet za cenę swojego życia.
- A jak po operacji się nie wybudzę? Mogę się nie wybudzić. Chemia, nowotwór, ciąża... Mój organizm ledwo ciągnie.
- Twoje wyniki nie są złe. Masz duże szanse…
- Ja chcę ją zobaczyć! Chcę z nią spędzić miesiąc, dwa... Nawet jeden dzień. Za długo na nią czekam. Nie mogę teraz odejść... Nie teraz! Więc skoro jest ryzyko, że się nie obudzę, że jej nigdy nie zobaczę… Saro, skupmy się, proszę, na mojej córeczce. Nie zgadzam się na drugą operację!

Czy doktor Mandel przekona w końcu Ewę – która jest nie tylko jej pacjentką, ale też przyjaciółką - by zmieniła zdanie? I czy zdoła ją uratować? Ciekawych zapraszamy przed telewizory… 

REKLAMA