TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Nowe gwiazdy w Leśnej Górze!
Nowe gwiazdy, atak szaleńca – w kolejnym tygodniu widzom „Na dobre i na złe” może skoczyć ciśnienie! Co wydarzy się w 699 odcinku serialu?
  • Przede wszystkim: w Leśnej Górze znów pojawią się nowi lekarze! Rafał Malicki (Konrad Eleryk) i Hanna Sikorka (w tej roli – jak zawsze pełna uroku - Marta Żmuda–Trzebiatowska) postanowią walczyć o miejsce w szkole Falkowicza… i przeżyją chwile grozy!
  • Doktor Sikorka z początku odwiedzi profesora jako pacjentka. Dziewczyna będzie miała tętniaka – i zrobi wszystko, by operował go właśnie „mistrz”. Falkowicz jednak odmówi. - Może ja się niejasno wyraziłem... poprzednie trzy razy. Więc powtórzę, a nawet pokażę!(…) Tętniak tętnicy śledzionowej. Mały… Niegroźny! - Uciska ogon trzustki! Kiedy się denerwuję, powoduje niekontrolowane wyrzuty insuliny i hipoglikemię! To jest groźne! - To niech się pani nie denerwuje… - Pan żartuje?!
  • - Trudno dostępna lokalizacja – tuż przy dużych naczyniach, wciskający się w miąższ trzustki... Ryzyko operacyjne ogromne! - Musiałabym zrezygnować z zawodu! Jak pan sobie wyobraża chirurga, który przy stresie omdlewa i odpada od stołu?! - Ja sobie w ogóle nie wyobrażam pani jako chirurga... Jestem jak najgorszego zdania o pani zdolnościach zawodowych, skoro pani uważa, że to należy operować!
  • Hanna nie da się zbić z tropu i pośle „mistrzowi” twarde spojrzenie: - Przyjechałam na operację i nie wyjdę stąd… A Falkowicz w końcu wybuchnie… - Jest pani jedyną osobą na świecie, która budzi we mnie chęć mordu! Tymczasem chwilę później, gdy chirurg wyprosi upartą dziewczynę z gabinetu...