TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Prawda wychodzi na jaw!
Przed nami 735 odcinek „Na dobre i na złe” i finałowe starcie Marcina z Zubrzyckim. Kto wyjdzie z niego bez szwanku, a kto trafi na nosze?
  • O poranku doktor Molenda nagra dla Julki wiadomość, w której znów wyzna jej miłość… i zostawi dla dziewczyny krótki list. - „Julka, jeśli to czytasz, prawdopodobnie już nie żyję”... Na spotkanie z Zubrzyckim lekarza zawiezie w końcu Daria. A na miejscu Marcin odkryje, że… bandyta czeka na niego obok wykopanego w ziemi dołu – idealnego na grób.
  • Zdenerwowany, Molenda wybuchnie gniewem. - Mówiłeś, że jesteś biznesmenem, nie mordercą! Zubrzycki w odpowiedzi pośle mu kpiący uśmiech... - Może to był dół dla ciebie… ale pomyślałem, że jeszcze mi się przydasz. Sekundę później bandyta wyciągnie swój telefon – ze zdjęciem Julki – i znów zacznie lekarzowi grozić. - Jesteś mój… Pamiętaj. Ja zniknę, ale moi ludzie zostają… Ich dalszą „rozmowę” przerwie jednak…
  • ...Monika! Była żona Zubrzyckiego dotrze na miejsce śledząc auto Darii. I zażąda od „ukochanego” pieniędzy - grożąc, że wyda go rosyjskiej mafii, przed którą próbuje uciec. - Nieźle wyglądasz, jak na umarlaka!(…) Masz kwadrans na zrobienie mi przelewu. Czekam. Chcę zaraz zobaczyć pieniądze na moim koncie! - Bo? - Już tu jadą… Źli panowie, których okradłeś. Siergiej jest mocno rozżalony… A gdy bandyta rzuci się do ucieczki, dojdzie do tragedii.
  • Zubrzycki wbiegnie pod koła auta, które będzie prowadzić Daria, przez co jego żona rozbije samochód i straci przytomność. A gdy Marcin spróbuje rannym pomóc, Monika wyciągnie broń. - Najpierw moja kasa! Doktor Molenda – po tym, co przeżył przez kilka ostatnich tygodni – tym razem jednak się nie złamie. I sam sięgnie po telefon, by zadzwonić na numer alarmowy. - Chcesz, to strzelaj!(…) Potrzebne dwie karetki… Ranna kobieta w ciąży!
  • Daria i Zubrzycki trafią w finale do Leśnej Góry, gdzie na SOR-ze będzie dyżurować Michał. Marcin poprosi od razu kolegę o pomoc: - Udawaj, że go nie rozpoznajesz… A Wilczewski rannych zbada – i zażąda wyjaśnień. - Pacjent „Janusz Kowalczyk”… po operacji plastycznej. Podobny do człowieka, którego operowałem, a który zmarł… Ma bliznę po takiej samej operacji.(…) I mam „udawać, że go nie rozpoznaję”? - Zostaw to. - Bo? - Bo ktoś zginie!
  • Chwilę później – zdesperowany – Molenda wyzna za to prawdę nie tylko Michałowi, ale też Falkowiczowi. A dyrektor, po wysłuchaniu jego „spowiedzi”... wpadnie w prawdziwą furię! - Co pan zrobił w moim szpitalu?! Sfałszował dokumentację? Sfingował śmierć pacjenta na jego życzenie?! - Byłem szantażowany!
  • - Jego ludzie obserwują doktor Burską, jej dziecko… Grożą… W szpitalu nie może się pojawić policja! - Oczywiście, że pojawi się policja! Muszą go natychmiast aresztować! - Jeśli wezwie pan służby, Julia Burska zginie! - Mówi pan... że jego ludzie są w moim szpitalu?! - Nie wiemy, którzy to. To może być jakiś pacjent, ktoś, kto udaje, że odwiedza chorego…
  • W ciągu kolejnych godzin Marcin spróbuje nakłonić Darię, by zeznawała przeciwko mężowi. - Nie tylko życie Julki Burskiej jest zagrożone... Twoje również.(…) To gangster. Grozi niewinnej kobiecie i jej dziecku... Przejrzyj dziewczyno na oczy, póki czas! - Bo on musi! Żeby przetrwać... Tomek jest tylko biznesmenem, ofiarą! Prowadził interesy… - Sprzedawał ci bajki!(…) On pójdzie siedzieć. A jego kumple nie zaryzykują zostawienia cię przy życiu…