TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Karma powraca?
Zapraszamy na 737 odcinek „Na dobre i na złe” i kolejną wizytę w Leśnej Górze… Co tym razem wydarzy się w serialu?
  • Przede wszystkim pojawi się nowa bohaterka: Lucyna, matka Hani (w tej roli Anna Samusionek). Seniorka powróci nagle do rodziny, choć przez ostatnie lata nie utrzymywała z mężem ani córką kontaktu. I zostawiła bliskich, gdy jej najbardziej potrzebowali. A doktor Sikorka – gdy matka odwiedzi ją w końcu w szpitalu – wcale się nie ucieszy.
  • - Wiem, że mi nie wierzysz, ale kocham twojego ojca… - W takim razie, gdzie byłaś przez ostatnie lata, kiedy cię potrzebował? Za miesiąc jak zwykle zacznie ci się nudzić, odejdziesz… A ja znowu będę zbierała go do kupy! Tylko wiesz, co? Za każdym razem jest coraz trudniej… - Tym razem nie odejdę. - Wiesz, ile razy już to słyszałam? - Nie byłam dobrą żoną. Ani matką… - Ani dobrą, ani złą. Raczej żadną!
  • Wieczorem Hania jednak na nowo się rozpromieni… bo jej ojciec wyjdzie na wolność! - Wypuścili cię? Tak się cieszę, tato! Sędzia wyda zgodę na zwolnienie warunkowe i senior będzie mógł w końcu przytulić ukochaną córkę... oraz żonę. Ale czy zdoła zapomnieć o latach, które spędził w więzieniu?
  • Trudne chwile czekają w kolejnym odcinku Wiktorię, bo Jędrek – chory na odrę – cały czas będzie walczyć o życie. A gdy Julka spróbuje koleżankę pocieszyć, doktor Consalida wybuchnie. - Wyjdzie z tego… - Przecież wiem, jakie są rokowania w takich sytuacjach! Może mieć nieodwracalnie uszkodzone płuca, może… - Stop! Nie rób sobie tego... Nie rozważaj najgorszych scenariuszy, ok?
  • Z kolei Marcin – po tym, jak utracił prawo do wykonywania zawodu – zajrzy do szpitala, by przekazać Julce swoich pacjentów. I w końcu rzuci cicho do przyjaciółki: - Przepraszam… A doktor Burska w odpowiedzi pośle mu lodowate spojrzenie… - Za co? Zapomniałeś, jak się mówi pełnym zdaniem? ”Przepraszam za narażenie twojego syna na śmiertelne niebezpieczeństwo” - tak to powinno brzmieć! - Gdybym tylko wiedział… - Nie chcę tego słuchać. Trzymaj się z daleka ode mnie i mojej rodziny!
  • Doktor Molenda zacznie też szukać nowej posady i spróbuje zdobyć etat wykładowcy w szkole pielęgniarskiej. Dyrektor uczelni szybko jednak odkryje, że lekarz jest bohaterem skandalu... I od razu z jego usług zrezygnuje. - Na pana miejscu nie traciłbym czasu na szukanie pracy w zawodzie... Marcin będzie załamany – i zrozumie w końcu, jak wysoką cenę musi zapłacić za swoje błędy.
  • Wieczorem, szukając zapomnienia, lekarz zajrzy za to do baru... gdzie pozna Dominikę (w tej roli Paulina Gałązka). - Unikam facetów, którzy z każdym słowem wysysają radość z pomieszczenia... - Nie musimy rozmawiać… Intrygująca i seksowna – dziewczyna od razu wpadnie Marcinowi w oko. Czy u jej boku doktor Molenda zapomni w końcu o Julce?
  • A w finale: ciąg dalszy starcia Wandy z Falkowiczem! W kolejną środę dyrektor oprowadzi byłą żonę po swoim „królestwie” - i spróbuje na nowo panią profesor oczarować. - Nasz SOR uchodzi za wzór diagnostycznej efektywności! Na Wandzie wrażenia tym jednak nie zrobi. - Wiesz, że nie jestem tu na wycieczce krajoznawczej, prawda?