TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Piotr Gawryło - Marek Bukowski

Piotr Gawryło Data publikacji: 2015-09-29

Wybitny lekarz, który ma aż cztery specjalizacje: z chirurgii, urologii, transplantologii oraz onkologii. Ojciec Tosi Soszyńskiej, za swojego syna uważa również małego Kubę, choć biologicznym ojcem chłopca jest doktor Radwan. Mąż tragicznie zmarłej Hany Goldberg.

Wszechstronnie wykształcony, pewny siebie i bezkompromisowy chirurg. Lubi ryzyko i autorytarne decyzje, przez które często popada w konflikt ze współpracownikami.

Przed laty miał romans z Magdą Soszyńską, żoną jednego ze swoich profesorów. A po śmierci jej męża odkrył, że owocem ich związku jest jej córka – Tosia.

Gawryło miał w szpitalu kilka krótkich romansów – m.in. z Wiktorią – a także był zafascynowany Zosią Burską. Najważniejszy okazał się jednak jego związek z Haną. Ich miłość była burzliwa, ale zakończyła się małżeństwem – i łączącej ich więzi nie zniszczył nawet krótki romans Hany z Radwanem. Dla ukochanej Piotr zdecydował się nawet wyjechać do Izraela, gdzie oboje zostali w końcu rodzicami. Po śmierci żony doktor Gawryło wrócił za to z synem – małym Kubą – do Polski i zaprzyjaźnił się w końcu ze swoją szwagierką, doktor Sarą Mandel, która przez wiele miesięcy pomagała mu w opiece nad chłopcem…

REKLAMA