TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Pocałunki i łzy
W kolejnym odcinku „Na dobre i na złe” - numer 756 – doktor Sikorkę znów czeka trudny dyżur...
  • Hania otoczy opieką Ninę (w tej roli Alicja Wieniawa - Narkiewicz) – nastolatkę, która przyjedzie do szpitala, by poddać się ryzykownej operacji kręgosłupa. Dziewczyna będzie naprawdę przerażona – i załamana. Doktor Sikorka zrobi jednak wszystko, by ją wspierać. - Nie mam mamy, jestem kaleką… Nikogo nie obchodzę… - Mnie obchodzisz! I doktora Trettera... I profesora Barta.(...) Bądź ważna sama dla siebie... Zrozumiano?
  • Hania spędzi z Niną kolejne godziny, cierpliwie tłumacząc, na czym polega zabieg, który planują chirurdzy... I to właśnie dzięki niej nastolatka zapomni w końcu o strachu i zgodzi się na operację. Tego samego dnia doktor Sikorka trafi jednak w pracy także na „przypadek beznadziejny”... własną matkę!
  • Tym razem Lucyna spróbuje nakłonić córkę, by... pracowała w szpitalu zamiast niej. - Pomożesz? Nie wiem, jak słać te wasze szpitalne łóżka, było strasznie dużo wypisów… Tego się nie da zrobić w jedną osobę! Lekarka jednak odmówi i rzuci tylko, chłodnym tonem: - Prace społeczne to kara, która ma uczyć. Odpowiedzialności, pracy… bycia dorosłym człowiekiem! A Lucyna szybko straci cierpliwość - i znów Hanię zrani. - Wiesz, dlaczego jesteś wiecznie sama? Bo jesteś taka!
  • Po rozmowie z matką, doktor Sikorka - bliska łez - opowie w końcu o swoich problemach Julce. - Mama… a jak macocha! Wszystko mi zabierze… Nie da się zgadnąć, co ona za chwilę wymyśli! Przez nią jestem sama... bo się boję! Bo nie ufam! Bo jak tylko zaufam, zaraz się dzieje coś strasznego… Szpital to wszystko, co mam. A Burska w odpowiedzi mocno koleżankę przytuli...