TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Nieczyste zagranie

Nieczyste zagranie Data publikacji: 2020-03-19

Beger „pozbył się” niedawno profesora Mazura - i bez trudu zajął w szpitalu jego miejsce. Później za to wypowiedział cichą wojnę Bartowi… A w kolejnym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 773 – na celownik weźmie także jego żonę. Jak bardzo uda mu się Julce zaszkodzić?

W środę lekarze pokłócą się o to, czy jeden ze starszych pacjentów – Horacy – może przejść w Leśnej Górze operację. Podczas zabiegu Beger zjawi się nagle na sali – celowo grając Julce na nerwach i podważając jej kompetencje.
- Co pan tu robi?!
- Wspomagam piękne koleżanki… Pacjent jest jednak po zawale. Bezpieczniej będzie ze mną. Poza tym… nigdzie się tak człowieka nie pozna jak przy stole operacyjnym.(…) Obserwuję każdy pani ruch…
- Słucham?!
Po operacji Burska w końcu wybuchnie...
- Proszę tego nigdy więcej nie robić! To nie była pana operacja... Nie pana dziedzina ani zakres obowiązków!(…) Od serca na sali operacyjnej jest anestezjolog. Ja odpowiadam za przygotowanie i znieczulenie pacjenta...
- Tak panią zirytowała mała porada?
- Pan jest specjalistą w innej dziedzinie... Nie ma pan pojęcia o charakterystyce anestezji i leków anestetycznych! Następnym razem zgłoszę to dyrektorowi…
Beger dyskusję przegra, jednak wcale się z tym nie pogodzi. I w finale wpisze Julkę na listę swoich wrogów.
- Wątpię, czy się pani dorobi pieczątki z napisem „specjalista kardiolog”… Kilka minut później Maks odwiedzi Konicę - gotów na wszystko, by dać koleżance ”nauczkę”.
- Nie jestem pewien, czy doktor Burska będzie mogła skończyć na moim oddziale specjalizację z kardiologii. Jest… niepokojąco nerwowa. Bez powodu… Wiadomo, kobiety bywają… histeryczne. Ale… czy lekarz pracy badał ostatnio jej sprawę z Alzheimerem?
- Słucham? Jaką sprawę?
- Nie wie pan, jaką chorobę odziedziczyła po swoim ojcu?… Dziedziczny Alzheimer rozwija się w młodym wieku, przebiega ostrzej… Możliwe, że już się zaczął.
- O czym pan mówi?!
- Niepokoję się, czy ta nieadekwatna do sytuacji nerwowość… nie jest aby pierwszym objawem? Doktor Burska robiła dziś wrażenie… pogubionej. Musiałem być obecny na sali operacyjnej, bałem się o pacjenta…

Czy Konica uwierzy Begerowi na słowo - i Julkę czekają kłopoty? Emisja odcinka numer 773 już w najbliższą środę o godz. 20:55, tylko na antenie TVP2… Zobacz koniecznie!

REKLAMA