TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Chwila prawdy
Seks zamiast nauki i fałszywe oskarżenia – razem z nowymi studentami w Leśnej Górze pojawiły się też nowe problemy.
  • Co wydarzy się dalej? Zapraszamy na 847 odcinek „Na dobre i na złe”, a w nim… O poranku Lena spróbuje przeprosić Begera za swoje zachowanie, ale Maks w szczerość dziewczyny nie uwierzy. - Zastanawiam się, czy przeprasza mnie pani, bo rozumie, że zrobiła coś bardzo niewłaściwego, czy też obawia się pani, że nie zaliczy swojej praktyki w szpitalu?
  • A Sawicka zacznie później na nowo za plecami szefa knuć - kłamiąc i oczerniając go przed Oliwką. - Beger to podrywacz bez skrupułów... Popytaj pielęgniarek!(…) Zaprosił mnie do gabinetu ostatnio i złożył mi niedwuznaczną propozycję… „Pani Leno, jesteśmy dorośli, może postaramy się, żeby pani praktyki upłynęły nam milej niż reszcie towarzystwa”… Kiedy kazałam mu spadać, powiedział, że tego pożałuję!
  • W finale studentka posunie się za to krok dalej i na nowo poprosi o pomoc Agatę. Wciąż nieświadoma, że Maks ich spotkanie nagrał i pokazał kolegom. - Mam nadzieję, że sprawa, o której rozmawiałyśmy będzie miała jakiś ciąg dalszy?(…) Mówiłam pani wczoraj... że na rozmowę konsultacyjną poprosił mnie do swojego gabinetu i zrobił niedwuznaczną propozycję! Groził, że inaczej nie zaliczy mi praktyk... To już nie te czasy, kiedy dziewczyny milczą i tolerują takie zachowanie swoich przełożonych!
  • A reakcja Woźnickiej kompletnie ją zaskoczy. - Przerwę pani, zanim się pani pogrąży bez reszty... Doktor Beger nagrał pani wystąpienie u siebie w gabinecie. - Nagrał?… - Właśnie przez takie nadużycia i prowokacje kobiety, które naprawdę potrzebują pomocy, nie są traktowane poważnie…
  • - Pani Leno, nie muszę pani tłumaczyć, że lekarz to jest zawód specjalnego zaufania... A pani niestety nie mogę już zaufać. - Ale przecież... nic się nie stało… - Jako dyrektor szpitala nie mogę postąpić inaczej, jak tylko dyscyplinarnie usunąć panią z praktyk w szpitalu w Leśnej Górze!
  • Burzliwa środa czeka także Falkowicza, bo media dowiedzą się o aferze z zamianą dzieci w szpitalu i nagle przed domami profesora oraz Bolka zaczną koczować żądni sensacji dziennikarze. - Czy może pan odpowiedzieć na kilka pytań? Czy będzie pan skarżył szpital za zamianę dzieci i straty moralne? Jak się odbędzie przekazanie dzieci do ich biologicznych rodzin, pod nadzorem kuratora?
  • Chirurg ucieknie w końcu do pracy, ale nawet tam nie zazna spokoju, bo… na jego oddziale pojawi się szpieg (w tej roli Jakub Wons). A konkretnie: szef jednej z zainteresowanych tematem redakcji, który zostanie jego pacjentem i… po kryjomu będzie kierował „nalotem” dziennikarzy na całą okolicę. - Zaczepiaj sąsiadów, pytaj o wszystko!(…) Zapytaj tak: „Czy pani słyszała, że była policja pod tym domem? Słyszała pani krzyki, podobno była tam bijatyka? Porwanie dzieci - jaki pan, pani ma do tego stosunek?” I tak dalej...
  • Tymczasem Halinka zda sobie w końcu sprawę, w jaki sposób tuż po porodzie doszło do pomyłki i – załamana – wyzna Falkowiczowi całą prawdę. - Ja... dziś zrozumiałam, że to wszystko przeze mnie! - Nie rozumiem? - Zamiana dzieci... - Co?... - Dzisiaj przez cały dzień odtwarzam tamtą chwilę, kiedy dzieci zgubiły opaseczki, a ja je nałożyłam z powrotem na ich rączki...(...) Wtedy wydawało mi się, że jestem pewna! Naprawdę bardzo mi przykro...