TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

W zagrożeniu
W ostatnim odcinku Kuba Gawryło został porwany… Co wydarzy się w „Na dobre i na złe” w kolejną środę – w odcinku numer 885?
  • Radwan tuż po odebraniu wiadomości od porywacza ucieknie z komisariatu, nie mówiąc w końcu policji ani słowa. A później zacznie desperacko szukać pieniędzy na okup. Lekarz nie tylko poprosi o pomoc niemal wszystkich kolegów, ale sprzeda też swoje auto i wystąpi o pożyczki w czterech różnych bankach. A Blanka z Homolką, widząc jego zachowanie, szybko zaczną się niepokoić. - Ma jakieś kłopoty? Może trzeba mu jakoś pomóc? - Nie odbiera telefonów. Dzwoni, pożycza pieniądze i zapada się pod ziemię...
  • O porwaniu syna dowie się także Asia – i będzie w szoku. - Kiedy to się stało?... - Wczoraj, po wycieczce. - I dopiero teraz mi mówisz?! - Nie chciałem cię martwić… - Co ci powiedzieli na policji? - Nie zgłosiłem porwania. Nawet pojechałem na komisariat, ale nie zdążyłem nic powiedzieć, jak zadzwonili i zagrozili, że zabiją Kubę… - Jezu…
  • - Kuba żyje. Wysłali mi zdjęcie... - Trzeba to pokazać policjantom! - Przecież ci mówię, że nie możemy! Słuchaj, damy im pieniądze i będzie po wszystkim… - Ile chcą? - Milion. Dali nam czas do jutra. - A jeśli porywacze wezmą pieniądze i nie oddadzą Kuby?(…) Miałeś go pilnować! Zaufałam ci! - Aśka, uprowadzili go z wycieczki szkolnej! Nie mogłem nic zrobić!
  • - Dam radę załatwić to sam... Zbieram pieniądze, mam już prawie połowę! - Chodzi o życie naszego syna! Jadę na policję! - To za duże ryzyko!(…) Nie pozwolę ci jechać... Nie pozwolę ci niepotrzebnie narażać Kuby! - Puszczaj! - Oni go zabiją, rozumiesz?! - Puszczaj mnie! - To mój syn! - Mój też!
  • Gdy doktor Gawryło pojedzie na policję, do drzwi Radwana zapuka za to Blanka i nagle nie tylko wyzna koledze, jak wiele dla niej znaczy, ale też namiętnie go pocałuje... po czym ucieknie, równie oszołomiona swoim zachowaniem jak on. - Nic nie mów! Wiem, że nie musisz mi się tłumaczyć... Chciałam tylko, żebyś wiedział, że… Cokolwiek się dzieje u ciebie, to ja… Nikt ci tak mocno nie kibicuje i jakbyś tylko potrzebował… Bo jesteś dla mnie ważny i… No, to tyle chciałam powiedzieć, dobranoc!
  • Tymczasem Kuba popełni śmiertelnie niebezpieczny błąd. Gdy porywaczka będzie rozmawiać przez telefon, malec ściągnie opaskę, którą bandyci zasłonili mu oczy. - Teraz wiem, jak wyglądasz, babo! Wszystko powiem! Kobieta od razu wybuchnie wściekłością. - Ty mały gnojku! A gdy policja – zaalarmowana przez Asię – zlokalizuje telefon juniora i dotrze w końcu na miejsce, na działce nie będzie już ani porywaczy, ani Kuby. - Zdążyli się wynieść zanim tu dotarliśmy. Zbieramy w tej chwili materiał dowodowy. Jeśli zostawili cokolwiek, choćby włos, ustalimy ich tożsamość…
  • Radwana odszuka za to nagle Jacek… z torbą wypchaną gotówką. - Dzwoniłem do ciebie, ale nie odbierasz… - Nie mam czasu! - Wiem, dlatego coś ci przywiozłem.(...) Chcesz uratować Kubę? - Tu jest... milion złotych?... Oddam co do grosza! - Nie ma pośpiechu. Tylko… na policję nie ma co liczyć. Powinniśmy to załatwić sami. Pomogę ci… Co wydarzy się dalej? Emisja odcinka numer 885 już 17 maja o godz. 20:55, tylko na antenie TVP 2… Zobacz koniecznie!