TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Przekraczając granice
Zapraszamy na 889 odcinek „Na dobre i na złe”... Co tym razem wydarzy się w Leśnej Górze?
  • Przede wszystkim: Radwan złoży w sądzie zeznania w związku ze śmiercią bandyty, który porwał jego syna i – sprowokowany przez prokuratora – głośno przyzna, że wcale nie czuje wyrzutów sumienia. - Jest pan wykwalifikowanym lekarzem, ale nie udzielił pan pomocy osobie, którą pan zmasakrował.(…) Skupił się pan na wymierzeniu kary, działając… jak to było? „W amoku”!(…) Nie wezwał pan nawet karetki, prawda? - Nie! Ten śmieć groził mojemu dziecku nożem! - Zabiłby go pan jeszcze raz? - Tak!
  • Po takich słowach lekarz będzie pewien, że trafi do więzienia i w końcu szczerze porozmawia z Asią. - Wiesz, że czasem zabierają do aresztu prosto z sali rozpraw? Mogę zniknąć na osiem lat.(…) Chcę prosić cię o jedno. Gdybym nie wrócił… będziesz musiała to wyjaśnić Kubie. Żeby nie myślał, że jego ojciec jest zwykłym kryminalistą… - Oczywiście, że tak... Nigdy do tego nie dopuszczę!
  • Następnego dnia Radwan odzyska jednak nadzieję… Na ogłoszeniu wyroku wspierać go będą wszyscy przyjaciele ze szpitala, na czele z Blanką. - Zdenerwowany?(…) To wszystko jest tak cholernie niesprawiedliwe... Że ktoś taki jak ty… wspaniały ojciec i… taki dobry człowiek… - Dobry? Pobiłem człowieka i on nie żyje! Jestem lekarzem, powinienem ratować życie... a ja je odebrałem. - Ratowałeś syna. Robiłeś to z miłości i nie masz się czego wstydzić! Nie jesteś mordercą... Dla mnie... jesteś bohaterem.
  • A sędzia postanowi w finale sprawę umorzyć – uznając, że lekarz w chwili ataku na porywacza nie był poczytalny. - Nie ulega wątpliwości, że w tej sprawie oskarżony działał w silnym wzburzeniu emocjonalnym, które było usprawiedliwione okolicznościami...